Okolí Vítkovic

 

Nádherná okolní příroda láká k procházkám. Údolí, hory, lesy, louky, nádherné výhledy, houbaření.

Turistické stezky vás zavedou na Horní Mísečky, Dolní Mísečky, Kotelní jámy, Dvoračky, Vrbatovu boudu, k prameni Labe, Pančavskému vodopádu či na Harrachovu skálu.

Lyžování ve Vítkovicích

 

Vítkovice nabízejí mnoho upravovaných a uměle zasněžovaných sjezdovek a samozřejmě i upravovaných běžeckých tratí (mapa běžeckých tratí ve Vítkovicích s napojením dále na Rezek, Dvoračky a na Krkonošskou běžeckou magistrálu).

 

Lyžařský areál ALDROV

Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí - 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka.
Čtyřsedačková lanovka Doppelmayr překoná výškový rozdíl 135 metrů během několika minut a každou hodinu přepraví až 2400 osob. Takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním.  Otevírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, proto byla nazvána Prezidentský expres.

 

Lyžařský areál VURMOVKA

Skiareál Vurmovka se nachází v nadmořské výšce 750 - 850 m.n.m.

Je  vhodný především pro rodiny s malými dětmi.

 

 

Lyžařský areál JANOVA HORA

Lyžařský areál Janova Hora se nachází v obci Vítkovice v Krkonoších. I když leží v nadmořské výšce 750 m n.m. je pro lyžaře snadno dostupný jelikož spodní stanice vleku se nachází v blízkosti hlavní silnice směr Jilemnice - Horní Mísečky.

V areálu jsou 3 vleky a 4 sjezdové tratě, dětský vlek, snowtubing, snowpark, skiškola, občerstvení, půjčovna lyží. Celková délka sjezdových tratí je 790 m s celkovou kapacitou vleků 1620 os/hod.


 


                                                                                                                                                                                 Copyright Pavel Fejfar